obrázek

Registr dlužníků SOLUS pomáhá nejen českým bankám

Často se o něm zmiňují média, jeho služeb využívají banky, nebankovní společnosti a také řada soukromých osob. Jeho princip je poměrně jednoduchý a pracuje tak rychle, aby nezdržel vyřizování různých úvěrů. Sdružení SOLUS bylo založeno už před dvaceti lety, už v roce 2007 proběhla pětimiliontá žádost a přes pět roků už funguje aplikace pro smartphone zvaná SMS Výpis. Princip je vlastně jednoduchý, různé firmy sdílejí údaje o klientech a ověřují si, jak jsou na tom s platební morálkou. Ten, kdo má negativní záznam, pak bude mít ztíženou cestu k půjčce nebo dalším službám.

Vyměňování informací o klientele v souladu se zákonem

SOLUS sdružuje právnické osoby – tedy banky, telefonní operátory, pojišťovny, nebankovní poskytovatele půjček a mnohé jiné. Klienti těchto organizací mohou mít pozitivní, ale také negativní záznam. Je samozřejmé, že pozitivní hodnocení zlepší bonitu při žádosti o půjčku, může pomoci snížit úrokovou sazbu, poskytovatelé budou přívětivější a pravděpodobnost schválení celé žádosti vzroste. Naopak negativní záznam v SOLUSu někdy znamená zavřené dveře. Totiž, pokud je ekonomická situace klienta taková, že si nemohl v minulosti dovolit splatit jednu půjčku včas, pravděpodobně by se celý scénář opakoval. A dluhová past je potom vzdálená opravdu jen pověstný malý krůček…

Registr SOLUS vám pomocí SMS výpisu může během pár minut sdělit, jestli máte záznam – ať už pozitivně nebo negativně laděný nebo jste ještě neměli tu čest. I když klient doplatí všechny zbývající dluhy, může mít ještě nějakou dobu uveden negativní záznam, což by zkomplikovalo jeho případnou cestu za bankovní půjčkou. Naštěstí je zde však možnost, jak záznam vymazat a mít tak lepší výchozí pozici pro jednání o úvěru. Nejde o složitý administrativní proces, takže neztratíte celý víkend a budete mít do budoucna klid, stačí jen málo!

Oblíbené společnosti

© 2018-2024 GJ.cz Všechna práva vyhrazena.