obrázek

Cena elektřiny v roce 2019

Pokud jsou v dnešním světě dvě služby bez kterých domácnosti nemohou fungovat, budou jimi distribuce elektřiny a plynu. Dlouhodobým finančním trendem je bohužel postupné zvyšování ceny těchto energií a ani rok 2019 nebude odlišný. V průběhu roku 2018 například průměrná cena elektřiny stoupla téměř o polovinu a z hlediska dlouhodobého vývoje dokonce na dvojnásobek. I tak se ovšem jedná o přibližný příplatek mezi 8  - 12%, pro běžné uživatele energií to znamená roční rozdíl v rámci stovek korun. Pro podnikatele s provozními prostory bude toto navýšení citelně znatelnější, minimálně v řádech tisíců korun. Nejspokojenějšími rozhodně budou ti klienti, kteří mají fixní cenu energií.

Plošnému zdražování se pochopitelně nevyhnula žádná ze společností. V následujícím textu zjistíte, jaká zdražení lze v roce 2019 očekávat od nejdůležitějších společností na českém trhu.

ČEZ - Skupina ČEZ patří mezí společnosti u kterých běžný uživatel může čekat jeden z menších nárůstů k 1. lednu 2019. To však není podmíněno nižší cenou, ale faktem. Že skupina ČEZ absolvovala 4% zdražení již v průběhu léta 2018. Meziroční nárůst ceny pro domácnosti se dá očekávat kolem 3%.

E.ON - Další z podstatných společností E.ON rovněž absolvovala první zdražování energií v průběhu roku 2018 a další bude absolvovat od 1. ledna. Pro domácnosti s nízkou spotřebou se meziroční nárůst pohybuje ve stejném čísle jako u společnosti ČEZ. Tedy kolem 3%. Pro domácnosti využívající elektřinu i k vytápění a ohřevu se už bavíme o téměř 8% meziročního nárůstu.  

Innogy - Zmiňujeme zcela schválně po boku gigantů. Společnosti Innogy totiž očekává nejnižší nárůst energií na českém trhu. Pro běžné domácnosti, i domácnosti s vytápěním a ohřevem elektřinou se očekává nárůst v řádu 2 - 2,5%. Což je skvělé číslo.

Bohemia Energy - Je jedna ze společností, která se velmi sympaticky snažila bojovat se zvyšováním cen a ke zdražování se přiklonily jako jedna z posledních společností. I tak se nakonec zdražování nevyhnula a to dokonce v největším meziročním nárůstu a to mezi 10 - 15%. Zvýšení energií se ale netýká většiny, ale naopak malého procenta zákazníků této společnosti.

Oblíbené společnosti

© 2018-2022 GJ.cz Všechna práva vyhrazena.